Kącik architekta – Wytwarzanie gruntów: instalacja schronienia lodowego / Koepcke + Prado

Koepcke + Prado Pod przewodnictwem Davida Mah, Carl Koepcke i Marshall Prado z Harvard Graduate School of Design stworzyli system do budowy szybko rozkładanego schronienia lodowego wykorzystującego śnieg i lód jako materiały budowlane.
Schronienie tymczasowe jest przeznaczone do pracy w niskich temperaturach i wykorzystuje właściwości izolacyjne oraz naturalną wytrzymałość na ściskanie proponowanych materiałów budowlanych w celu wytworzenia objętości przestrzennej sieci trakcyjnej.
Więcej o schronie lodowym po przerwie.
Wykorzystując modelowanie parametryczne i cyfrowe techniki wytwarzania, panele z tworzywa sztucznego określają ramy schronu i są połączone, aby nadmuchiwana struktura.
Takie panele zapewniają lekką i łatwą do pakowania wytyczną dla schronu, pozwalając użytkownikom na przenoszenie systemu w dużym plecaku, aż do momentu, gdy konstrukcja będzie potrzebna.
Zamiast stosować tradycyjną konstrukcję igloo, proponowany proces może być samoformujący się w mokrych, zamrożonych warunkach.
wytłumaczyli projektanci.
.
Koepcke + Prado Samonośne, cienkowarstwowe schronisko bazuje na wcześniejszych badaniach nad strukturami pneumatycznymi jako urządzeniami do ustalania kształtu i wytwarzania przestrzeni.
Końcowy produkt ma zmienność przekrojową w strukturze sieci trakcyjnej, aby zoptymalizować wiele przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych.
Ta forma wykorzystywała wewnętrzne ciśnienie powietrza, a przepony łańcuchowe określały i sterowały pożądanym nadmuchanym kształtem.
.
Koepcke + Prado.
Podczas wzmacniania tkaniny i łączenia żeber łańcuchowych odkryto, że skorupa lodowa w przybliżeniu.
był w stanie utrzymać się bez dalszego wzmocnienia.
wytłumaczyli projektanci.
.
Koepcke + Prado Sprawdź upływ czasu ilustrujący proces montażu w odniesieniu do sposobu ułożenia 92 unikatowych frezowanych paneli z tworzywa sztucznego i połączenia ich w celu wykonania konstrukcji za pomocą dwustronnej taśmy poliestrowej i pewnej taśmy do pakowania w celu dodatkowego wzmocnienia.
.
Koepcke + Prado
[patrz też: mrówka aleksandrów łódzki, brico braniewo, brico hrubieszów ]

Powiązane tematy z artykułem: brico braniewo brico hrubieszów mrówka aleksandrów łódzki