Budownictwo wczoraj i dzis : Botanical Research Institute of Texas / H3 Hardy C Ollaboration Architecture

Chris Cooper Architekt: H3 Hardy Collaboration Architecture Lokalizacja: Texas, USA Realizacja: 2011 Rozmiar: 70 000 stóp kwadratowych Koszt: 25 000 000 USD Klient: Botanical Research Institute of Texas Fotograf: Chris Cooper + 10 Nowa siedziba LEED-NC Platinum dla firmy BRIT mieści wiele oddzielne, ale połączone ze sobą funkcje, podzielone na dwie struktury: Think Block , administracja mieszkaniowa i biura badawcze, dział edukacji, przestrzeń wystawowa i przestrzeń publiczna oraz Archive Block. mieszczący zielnik i bibliotekę.
.
Chris Cooper The Think Block to dwukondygnacyjna struktura prefabrykowanych płyt betonowych ze szklanymi przegrodami – szerokie przestrzenie po stronie północnej, zapewniające obfite światło i mniejsze otwory od strony południowej.
Uderzające lobby wita gości, gdy wchodzą, z wielkim, centralnym schodkiem, zrekultywowaną ścianą cyprysową i widokiem przez sięgające od podłogi do sufitu szkło na odrestaurowaną prerię na zewnątrz.
W Magazynie znajduje się obszerna kolekcja okazów botanicznych w Zielniku, dwukondygnacyjnej klimatyzowanej hali magazynowej o powierzchni 20 000 stóp kwadratowych wraz z wyróżniającą się kolekcją książek znalezioną w stosach bibliotecznych.
Ze względu na delikatną naturę okazów, konstrukcja jest prawie pozbawiona okien – solidne pudełko z betonowymi panelami uchylnymi, zapewniające maksymalną kontrolę temperatury i wilgotności.
plan 01 Na betonowych fasadach zachodzące na siebie pnącza o różnych wzorach ulistnienia, tekstury i koloru reagują na zmieniające się kąty i pory roku.
Opadający dach Think Block to zielona przestrzeń nieformalnych wzorów regionalnych osadów i traw rodzimej Fort Worth Prairie.
Wewnętrzny charakter budynku to miejsce pracy, oferujące środowisko, w którym badania, świadome studia, współpraca i edukacja mogą odbywać się w koleżeńskiej, inspirującej atmosferze.
plan 02 Duch odpowiedzialności za środowisko przejawia się we wszystkich elementach nowego budynku BRIT.
Zrównoważone funkcje, takie jak zarządzanie wodą burzową, studnie geotermalne, panele słoneczne, materiały odzyskane i poddane recyklingowi, zielony dach i wiele innych elementów łączą się, aby uzyskać klasyfikację LEED-NC Platinum.
plan 03
[podobne: bricoman warszawa godziny otwarcia, metalzbyt gdańsk, bricoman biala podlaska ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman biala podlaska bricoman warszawa godziny otwarcia metalzbyt gdańsk