Kącik architekta – Envision Energy Headquarters / AECOM

Dzięki uprzejmości AECOM Siedziba Envision Energy, zaprojektowana przez AECOM, znajduje się w Jiangyin w prowincji Jiangsu w Chinach.
Envision Energy jest wiodącym chińskim producentem turbin wiatrowych, który kładzie nacisk na badania, rozwój, produkcję, sprzedaż i konserwację.
Nowy 3-piętrowy obiekt o powierzchni 3000 metrów kwadratowych to wielofunkcyjne, wielowarstwowe pomieszczenie obejmujące program biur, lokali gastronomicznych, galerii i przestrzeni wystawowych, salon rekreacyjny dla pracowników z salą karaoke, teatrem, siłownią, gabinetem masażu i pokojem gier.
Zakład wspiera wszystkich pracowników od wykwalifikowanych robotników do dyrektorów wykonawczych i obejmuje postawę firmy, świętując energię wiatru jako najszybciej rozwijające się alternatywne źródło czystej energii.
Architekci zostali poproszeni o zaprojektowanie obiektu do wyrażenia tej technologii.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat projektu po przerwie.
+ 21 Energia i ruch wiatru były formalną inspiracją do organizacji bryły budynku, elewacji i wnętrza.
Budynek składa się z dwóch szklanych tafli, które biegną wzdłuż osi północ-południe, tworząc 10-metrowy wspornik, który oznacza główne wejście.
Używając niebieskiego logo firmy, AECOM nazwał wnętrze budynku tą samą paletą, aby stworzyć powiązanie między przestrzenią architektoniczną a produktem.
Przejście powietrza – rzeźbie wnętrze budynku, rzeźbiąc przestrzeń atrium, która jest zalana światłem, od głównego wejścia do wewnętrznego programu kwatery głównej.
Dzięki uprzejmości firmy AECOM fasada składa się z perforowanej metalicznej skóry, która działa jako osłona przeciwsłoneczna.
.
Obie części dwudzielnej zewnętrznej powłoki przepływają wokół ważnej cechy konstrukcyjnej.
centralne oko w kształcie płata.
który łączy siedzibę z sąsiednim miejscem montażu.
To połączenie łączy dwa budynki bez kompromisu w ich odrębnych tożsamościach i funkcjach.
napisz AECOM.
Dzięki uprzejmości AECOM Wystawa i kurator to kluczowy element koncepcyjny projektu, który realizowany jest poprzez skoordynowany obieg za pośrednictwem centrali, który informuje odwiedzających i pracowników o technologiach turbin wiatrowych i energii odnawialnej.
Wystawa obejmuje produkty, operacje, monitorowanie i produkcję Envision.
Odwiedzający mają również okazję zobaczyć, jak monitory śledzą turbiny Envision.
W ten sposób obiekt funkcjonuje jako narzędzie edukacyjne, dające zwiedzającym wgląd w funkcjonowanie obiektu i globalny wpływ technologii turbin wiatrowych.
Dzięki uprzejmości AECOM Architect: AECOM (Projekt: Carlos Madrid III, Cory Ticktin; Zarządzanie: Jane Chen) Planowanie przestrzenne: AECOM Structural: AECOM MEP: AECOM Interior Design: AECOM Curtain Wall Wykonawca: Gartner Group Wykonawca: Jiangsu Nantong No.3 Construction Group Co Ltd Fotografia: AECOM
[patrz też: brico inowrocław, bricoman biała podlaska godziny otwarcia, bricoman jaworzno godziny otwarcia ]

Powiązane tematy z artykułem: brico inowrocław bricoman biała podlaska godziny otwarcia bricoman jaworzno godziny otwarcia