Magazyn architektoniczny : Cancer Counselling Centre Proposal / EFFEKT

Dzięki uprzejmości EFFEKT Pierwsza zwycięska propozycja w konkursie na nowe centrum poradnictwa onkologicznego EFFEKT, we współpracy z Hoffmann i Lyngkilde, została zaprojektowana jako zespół siedmiu małych domów wokół dwóch zielonych przestrzeni zewnętrznych.
Każdy dom ma swoją własną specyficzną funkcję i razem tworzą spójną sekwencję różnych przestrzeni i funkcji, takich jak biblioteka, kuchnia, pokoje do rozmów, salon, sklepy, siłownia i zaplecze odnowy biologicznej.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Położony w szpitalu N.
Stved w Danii, dom oferuje szeroką gamę różnych pokoi dla nieformalnej porady, terapii i interakcji z naciskiem na użytkowników.
komfort i dobre samopoczucie.
Różna wysokość dachu i zastosowane materiały oznaczają, że budynek będzie miał swój niepowtarzalny architektoniczny charakter, który wyraźnie odróżnia go od otaczających budynków szpitalnych.
Dzięki lokalizacji centrum poradni onkologicznej w pobliżu oddziału onkologicznego szpitala, ma on na celu ściślejszą współpracę między personelem szpitala i Danish Cancer Society.
Dzięki uprzejmości EFFEKT Leif Vestergaard Pedersen, dyrektor generalny Danish Cancer Society, jest podekscytowany nowym projektem, któremu udało się nadać ton, w którym dobre samopoczucie i otwartość są ważne.
.
Dom będzie czuć się przytulnie i wygodnie i zapewni miejsce dla wszystkich form aktywności.
Centrum będzie zlokalizowane dość blisko szpitala, co ułatwi chorym na raka i ich krewnym przyjście na kawę i rozmowę między zabiegami – mówi Leif Vestergaard Pedersen.
Pokój wspólny Prosty, ale starannie rozplanowany plan przedstawia połączone pokoje, które otaczają dwa centralne dziedzińce.
Cały efekt jest spokojny i odzwierciedla wrażliwy projekt idei uzdrawiającej architektury.
Livsrum może być postrzegana jako przeprojektowanie standardowego środowiska szpitalnego.
Budynki w skali mieszkalnej skupiają się na korzystnych właściwościach światła, otwartych przestrzeniach, prywatności i widokach na zewnątrz i na zewnątrz.
Chociaż budynki są projektowane przez ambitnych architektów EFFEKT, koncentrują się na tworzeniu przestrzeni pielęgnacyjnych, a nie na tworzeniu wielkich projektów.
Ogród sensoryczny Centra Livsrum są inspirowane przez Centra Maggie, które opierają się na przekonaniu, że architektura może sprawić, że ludzie poczują się lepiej i że innowacyjne przestrzenie mogą zainspirować.
Centers zostały założone przez architekt Maggie Keswick Jencks, która miała doświadczenie z pierwszej ręki na temat przygnębiających, jeśli nie wyczerpujących cech typowych zakładów leczniczych, oraz jej męża, teoretyka architektury Charlesa Jencksa.
Maggie Jencks zmarła na raka w 1995 roku i pozostawiła po sobie spuściznę innowacyjnych budynków, które oferują pacjentom miejsca, w których czują się dobrze i swobodnie.
Książka Charlesa Jencka, The Architecture of Hope, przedstawia jego przypadek pod kątem wpływu architektury na uzdrawianie.
sala fitness Te zasady architektury leczniczej mają fundamentalne znaczenie w projektowaniu projektu.
Koncepcja reprezentuje wizję, że architektura wpływa na dobrostan człowieka, i że architektura może zatem pomóc wzmocnić lub promować proces leczenia u osób.
wewnętrzny dziedziniec Podstawową ideą nie jest to, że sama architektura może się leczyć, ale projekt architektoniczny pod względem jakości światła dziennego, nastroju pomieszczenia, koloru, dźwięku i zdolności do zachowania prywatności i bezpieczeństwa w celu wspierania uzdrawiania, które ma miejsce zarówno fizycznie, jak i fizycznie.
i psychologicznie.
Budowa niszowa ma się rozpocząć w sierpniu 2012 r.
Już wiosną 2013 r.
pracownicy Duńskiego Towarzystwa ds.
Raka i wolontariusze z N.
stved oczekują, że zaoferują pacjentom chorym na raka i opiekunom ciepłe powitanie w nowym centrum poradnictwa onkologicznego.
przegląd 01
[przypisy: brico inowrocław, metalzbyt gdańsk, świadectwo energetyczne 2015 ]

Powiązane tematy z artykułem: brico inowrocław metalzbyt gdańsk świadectwo energetyczne 2015