Ze swiata architektury – Aktualizacja: Wystawa WOHA „Architektura oddychania”

Patrick Bingham-Hall WOHA.
Architektura oddychania.
Wystawa, która potrwa do 29 kwietnia, odnosi wielkie sukcesy w Deutsches Architekturmuseum (DAM) we Frankfurcie w Niemczech.
Niektóre z ich struktur przypominają odważne wizje przyszłości, w których rośliny same odzyskują przyrodę.
WOHA realizuje przenikanie się budynków i krajobrazu, wnętrz i elementów zewnętrznych w projektach takich jak Singapore School of the Arts oraz nowatorski wieżowiec mieszkaniowy The Met w Bangkoku, który otrzymał nagrodę International Highrise Award 2010.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
WOHA jest reprezentowana przez Mun Summ Wong i Richarda Hassella jako dyrektorzy biura architektonicznego z siedzibą w Singapurze.
Nazwali się w Azji pod koniec lat 90.
XX w.
Z otwartymi, jednorodzinnymi mieszkaniami nadającymi się do tropików.
Dziś projektują głównie wieżowce i duże konstrukcje: mega park mieszkalny w Indiach, biurowce i wieże hotelowe w Singapurze nadające nowy, pionowy wymiar zielonym krajobrazom.
Klimatyzacja jest jedynie dodatkową cechą tych otwartych konstrukcji, ponieważ sama struktura budynku zapewnia chłodzenie.
Naturalne oświetlenie jest standardem, moduły słoneczne pobierają energię do wykorzystania w budynkach; woda do celów domowych i woda deszczowa są ponownie wykorzystywane.
.
Patrick Bingham-Hall Tematy, takie jak tworzenie wartości dodanej poprzez obszary wspólne i przepuszczalność dla klimatu i natury, zostaną zaprezentowane na pierwszej monograficznej wystawie WOHA z wykorzystaniem przykładów otwartych tropikalnych domów rodzinnych, zielonych wieżowców i projektów będących jeszcze w fazie realizacji.
Wystawa podzielona na cztery rozdziały: Domy przepuszczalne, Szkoła otwarta i Budynki wspólnotowe, Porowate wieże i Perforowane hotele i kurorty, prezentuje 19 najważniejszych projektów WOHA w wielkoformatowych zdjęciach i planach, tekstach projektów, cyfrowych zdjęciach i modelach.
.
Na architekturę przepuszczalną Patricka Bingham-Hall WOHA ma wpływ kultura Azji Południowo-Wschodniej i miejsce ich biura w Singapurze; 130 kilo metrów na północ od równika, gdzie temperatury przez cały rok wynoszą około 32 ° C, spadają w nocy do 23 ° C, a szczególnie obfite opady padają w miesiącach monsunowych.
.
Patrick Bingham-Hall Podsumowując, tropikalna architektura WOHA jest przepuszczalna, liściasta i przeplatana przestrzeniami wspólnoty.
Lub przeformułować jako oczywistą formułę: Architektura oddycha.
.
Patrick Bingham-Hall
[hasła pokrewne: bricoman biała podlaska godziny otwarcia, bricoman biala podlaska, cena betonu b25 ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman biala podlaska bricoman biała podlaska godziny otwarcia cena betonu b25