Ze swiata architektury – Robin Hood Gardens zostanie zburzony

Chris Guy Po wielu latach spędzonych na walce o zachowanie słynnego społecznego kompleksu mieszkaniowego Robin Hood Gardens we wschodnim Londynie, społeczność architektów opłakuje kolejną stratę.
Tower Hamlets Council i London Thames Gateway Development Corporations zatwierdziły wyburzenie kompleksu Brutalist z lat sześćdziesiątych, aby ustąpić miejsca nowemu, 500-milionowemu zrównoważonemu rozwojowi, składającemu się z energooszczędnych, mieszanych domów i powiększonego parku centralnego.
Zabytkowy budynek został zbudowany przez modernistycznych architektów Alison i Petera Smithsona i pozostaje ważnym dziełem w historii architektury Wielkiej Brytanii.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Pomimo zastrzeżeń ze strony English Heritage, Design Council Cabe i wielu krochitek, w tym Richard Rogers i Zaha Hadid, pierwsza faza kontrowersyjnego programu regeneracji Blackwell Reach rozpocznie się w ciągu roku.
Propozycja zajmie powiększoną powierzchnię 7,7 hektara, dodając 1,575 nowych domów, w porównaniu do 2-hektarowej działki Robin Hood Gardens składającej się z 252 domów.
Plan obejmuje także szkołę, meczet, centrum energetyczne, przestrzeń biurową, handlową i społeczną.
Mieszkańcy mają zagwarantowaną opcję pozostania w danym obszarze, jeśli jest to pożądane.
Wiele raportów mówi, że wielu mieszkańców już się wyprowadziło.
Rozbiórka nie jest jednak zaplanowana, dopóki pierwsza część planu regeneracji nie zostanie zbudowana na innej części witryny.
Według urzędników Blackwall Reach renowacja historycznego budynku nie została uznana za taką, która ich zdaniem nie przyniesie znacznych korzyści w zakresie regeneracji, jakie może przynieść kompleksowe podejście, w tym setki nowych, niedrogich wynajętych domów w istniejącej społeczności i innych ludzie potrzebujący mieszkania w dzielnicy..
Ponadto stwierdzili, że modernizacja nie będzie spełniać tych samych standardów efektywności energetycznej, co nowe domy, a możliwość uzyskania znacznie rozszerzonej szkoły, więcej otwartej przestrzeni i nowych udogodnień społeczności zostanie zmniejszona.
Oczekuje się, że ta modernizacja zajmie około dziewięciu lat, aby zakończyć budowę pierwszych nowych domów w 2012/2013 roku.
Po wybudowaniu nowych domów, zapewniających miejsce dla obecnych najemców Robin Hood Garden, nastąpi rozbiórka.
Dowiedz się więcej o historii Robin Hood Gardens tutaj na Blogu.
Zdjęcie użytkownika Flickr, Chris Guy, licencjonowane przez Creative Commons.
Referencje: Blackwall Reach Oficjalna strona internetowa, East Londong Advertiser, Architectural Record, BBC, Guardian
[hasła pokrewne: bricoman biala podlaska, galeco stal, brico ciechanów ]

Powiązane tematy z artykułem: brico ciechanów bricoman biala podlaska galeco stal